Правління та лідери


Residence
New York
Occupation
LGBT-activist, public figure, human rights advocate
Alma mater
Poltava University of Economics and Trade department of finance and accounting
Title
Leader of ProudUkraine - the first Ukrainian LGBT Organization in the USA
Facebook page

Bogdan Globa

Президент ProudUkraine 

Богдан Глоба заснував та очолив ЛГБТ-організацію українців в США ProudUkraine у жовтні 2018 року. Ідею створення організації, яка б допомагала ЛГБТ з України інтегруватися та адаптуватися в американське суспільство, виношував майже протягом двох років.

Із перших днів створення ProudUkraine на чолі з Богданом почала активно гуртувати навколо себе українську ЛГБТ-спільноту в США: проводити ознайомчо-інформаційні та неформальні зустрічі, адвокаційні дискусії, круглі столи. У грудні 2018 року з ініціативи  Богдана Глоби була офіційно зареєстрована перша українська колона на Всесвітній прайд-парад, що відбудеться у Нью-Йорку в червні 2019 року.

Богдан, будучи відомим ЛГБТ-активістом та правозахисником, приїхав до Нью-Йорка у листопаді 2016 року виступити на запрошення Браунського університету. Отримавши чергові погрози через ЛГБТ-активізм, вирішив не повертатися на батьківщину, попросивши політичного притулку в США.

Протягом п’яти років очолював  ВБО «Точка опори» – одну з найбільших ЛГБТ-організацій в Україні.

Ініціатор створення в Україні батьківського руху «ТЕРГО» для підтримки батьків ЛГБТ-представників, Індексу корпоративної рівності та інноваційної платформи пошуку дружнього медичного сервісу для ЛГБТ-громадян «Дружній лікар».

7 листопада 2013 року здійснив свій перший публічний камінг-аут з трибуни Верховної Ради України. Після цього виступу став помічником народного депутата Григорія Немирі. Виступив у Капітолії з доповіддю про права ЛГБТ в Україні.

Є дописувачем авторитетних видань: EUobserver, KyivPost, «Українська правда».

Неодноразово виступав у якості експерта з ЛГБТ-активізму та правозахисної діяльності на провідних українських телеканалах. У 2016 році був гостем ток-шоу «Люди. Hard Talk» на каналі «112».

Навчався у Полтавському університеті економіки і торгівлі, де здобув ступінь магістра за спеціальністю «фінанси та облік».

У 2012 закінчив спеціальний навчальний курс «Адвокація прав ЛГБТ в США» в межах навчальної програми World Learning..

Також успішно завершив навчання за програмою управлінського розвитку «Менеджмент: мистецтво прийняття управлінських рішень» Києво-Могилянської бізнес-школи.